Уряд перегляне прогноз економічного зростання України на 2026 рік
Кабмін готує оновлений макропрогноз і планує знизити очікування щодо зростання ВВП. Причиною стали наслідки російських атак на енергосистему та спад економіки на початку року.
Український уряд найближчим часом оновить макроекономічний прогноз на 2026 рік. Очікується, що показник зростання ВВП буде нижчим за закладений раніше рівень.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив міністр економіки Олексій Соболев. За його словами, чинний прогноз формувався ще до зимового періоду, тому зараз його переглядають з урахуванням нових економічних умов.
Наразі в державному бюджеті передбачено зростання економіки на рівні 2,4%. Однак цей показник планують скоригувати через негативні результати перших місяців року.
Міністр пояснив, що у січні та лютому ВВП скоротився приблизно на 1%. Основним фактором стали удари РФ по енергетичній інфраструктурі, які спричинили перебої з електропостачанням та блекаути.
Водночас уже навесні ситуація почала покращуватися. За інформацією Держстату, у березні промислове виробництво зросло на 4,5%, а переробна промисловість — на 6,2%.
Соболев зазначив, що після складного початку року економіка демонструє швидше відновлення, ніж очікувалося раніше. За його словами, у березні та квітні фіксується активніше економічне пожвавлення.
Раніше свої прогнози вже погіршили й міжнародні фінансові інституції. Зокрема, Національний банк у квітні знизив очікування щодо зростання ВВП у 2026 році з 1,8% до 1,3%.
Світовий банк також переглянув прогноз для української економіки — з 2% до 1,2%. Серед причин називають пошкодження енергетичної та промислової інфраструктури, проблеми з постачанням, дефіцит працівників і високий рівень економічної невизначеності.